
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQPR5330RK
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 330 OHM 10% 5W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.399
3.99
25
0.31084
7.771
50
0.26315
13.1575
100
0.20729
20.729
250
0.175408
43.852
500
0.143526
71.763
1000
0.111625
111.625
5000
0.106048
530.24
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 330 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm) |
| Base Product Number | SQPR5 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |