
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQPR5680RJ
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 680 OHM 5% 5W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6175
0.6175
10
0.4389
4.389
25
0.34276
8.569
50
0.28994
14.497
100
0.22838
22.838
250
0.193268
48.317
500
0.158137
79.0685
1000
0.122996
122.996
5000
0.11684
584.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 680 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm) |
| Base Product Number | SQPR5 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |