
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQPW10390RJ
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 390 OHM 5% 10W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7505
0.7505
10
0.65455
6.5455
25
0.57494
14.3735
50
0.52535
26.2675
100
0.456
45.6
250
0.39653
99.1325
500
0.329118
164.559
1000
0.267653
267.653
5000
0.25536
1276.8
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 390 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.394" x 0.354" Rectangular x 1.890" L (10.00mm x 9.00mm x 48.00mm) |
| Base Product Number | SQPW10 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |