
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQPW10470RJ
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 470 OHM 5% 10W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7125
0.7125
10
0.62225
6.2225
25
0.5472
13.68
50
0.50008
25.004
100
0.43396
43.396
250
0.377378
94.3445
500
0.313234
156.617
1000
0.254742
254.742
5000
0.243038
1215.19
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 470 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.394" x 0.354" Rectangular x 1.890" L (10.00mm x 9.00mm x 48.00mm) |
| Base Product Number | SQPW10 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |