
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQPW10R22J
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 0.22 OHM 5% 10W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6745
0.6745
10
0.5624
5.624
25
0.48184
12.046
50
0.43358
21.679
100
0.377435
37.7435
250
0.33725
84.3125
500
0.273011
136.5055
1000
0.220818
220.818
5000
0.208772
1043.86
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 220 mOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.394" x 0.354" Rectangular x 1.890" L (10.00mm x 9.00mm x 48.00mm) |
| Base Product Number | SQPW10 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |