
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQPW53R9J
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 3.9 OHM 5% 5W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.4389
4.389
25
0.35606
8.9015
50
0.3097
15.485
100
0.255455
25.5455
250
0.22192
55.48
500
0.180633
90.3165
1000
0.14327
143.27
5000
0.135736
678.68
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 3.9 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm) |
| Base Product Number | SQPW5 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |