
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQPW5R033J
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 0.033 OHM 5% 5W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.46455
4.6455
25
0.39824
9.956
50
0.35834
17.917
100
0.311885
31.1885
250
0.27873
69.6825
500
0.225644
112.822
1000
0.182504
182.504
5000
0.172548
862.74
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 33 mOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm) |
| Base Product Number | SQPW5 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |