
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQPW5R047J
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 0.047 OHM 5% 5W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.4883
4.883
25
0.41838
10.4595
50
0.37658
18.829
100
0.327655
32.7655
250
0.292828
73.207
500
0.237063
118.5315
1000
0.191738
191.738
5000
0.181279
906.395
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 47 mOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm) |
| Base Product Number | SQPW5 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |