
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQZR15120KJ
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 120K OHM 5% 15W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7005
1.7005
10
1.51145
15.1145
25
1.40106
35.0265
50
1.3186
65.93
100
1.15387
115.387
250
0.988988
247.247
500
0.824163
412.0815
1000
0.714286
714.286
5000
0.692303
3461.515
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 120 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 15W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.890" L x 0.492" W (48.00mm x 12.50mm) |
| Base Product Number | SQZR15 |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |