
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQZR2018KG
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 18K OHM 2% 20W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.71
1.71
10
1.5181
15.181
25
1.4079
35.1975
50
1.32506
66.253
100
1.15938
115.938
250
0.993776
248.444
500
0.828153
414.0765
1000
0.717734
717.734
5000
0.695656
3478.28
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±2% |
| Resistance | 18 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 20W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 2.362" L x 0.591" W (60.00mm x 15.00mm) |
| Base Product Number | SQZR20 |
| Height - Seated (Max) | 0.551" (14.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |