
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQZW104R7J
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 4.7 OHM 5% 10W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.95
0.95
10
0.84455
8.4455
25
0.77596
19.399
50
0.70813
35.4065
100
0.61275
61.275
250
0.517408
129.352
500
0.435727
217.8635
1000
0.362197
362.197
5000
0.347216
1736.08
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 4.7 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm) |
| Base Product Number | SQZW10 |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |