
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQZW201R0J
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 1 OHM 5% 20W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.672
1.672
10
1.4782
14.782
25
1.35888
33.972
50
1.23975
61.9875
100
1.07293
107.293
250
0.905996
226.499
500
0.762945
381.4725
1000
0.634201
634.201
5000
0.607972
3039.86
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 20W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 2.362" L x 0.591" W (60.00mm x 15.00mm) |
| Base Product Number | SQZW20 |
| Height - Seated (Max) | 0.551" (14.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |