
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQZW733RJ
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 33 OHM 5% 7W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8645
0.8645
10
0.74765
7.4765
25
0.65664
16.416
50
0.60021
30.0105
100
0.520885
52.0885
250
0.452922
113.2305
500
0.375934
187.967
1000
0.30572
305.72
5000
0.291678
1458.39
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 33 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 7W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.417" L x 0.394" W (36.00mm x 10.00mm) |
| Base Product Number | SQZW7 |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |