
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQZW739RJ
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Description:
RES 39 OHM 5% 7W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7125
0.7125
10
0.6213
6.213
25
0.54606
13.6515
50
0.49894
24.947
100
0.43301
43.301
250
0.376504
94.126
500
0.312493
156.2465
1000
0.254144
254.144
5000
0.242468
1212.34
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SQ, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 39 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 7W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.417" L x 0.394" W (36.00mm x 10.00mm) |
| Base Product Number | SQZW7 |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |