SR071A101JAATR2
KYOCERA AVX
Product No:
SR071A101JAATR2
Description:
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 RAD
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 100 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C