SR071C332KARTR1
KYOCERA AVX
Product No:
SR071C332KARTR1
Description:
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 3300 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C