SR072A680JARTR1
KYOCERA AVX
Product No:
SR072A680JARTR1
Description:
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL
Series SkyCap® SR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 68 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C