SR075C682MAATR2
KYOCERA AVX
Product No:
SR075C682MAATR2
Description:
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL
Series SkyCap® SR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 6800 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C