SR075E103MAA3244
KYOCERA AVX
Product No:
SR075E103MAA3244
Description:
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL
Series SkyCap® SR
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 10000 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Operating Temperature 10°C ~ 85°C