
KYOCERA AVX
Product No:
SR151A220GAA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0545
1.0545
10
0.8341
8.341
50
0.72295
36.1475
100
0.62567
62.567
500
0.472701
236.3505
1000
0.417098
417.098
2500
0.389291
973.2275
5000
0.375383
1876.915
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | SkyCap® SR |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±2% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 22 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.150" (3.81mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |