
KYOCERA AVX
Product No:
SR151A390JAR
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.3249
3.249
50
0.24605
12.3025
100
0.214225
21.4225
500
0.158707
79.3535
1000
0.1349
134.9
2500
0.126958
317.395
5000
0.119026
595.13
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | SkyCap® SR |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 39 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.150" (3.81mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |