
KYOCERA AVX
Product No:
SR151C102KAA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2945
0.2945
10
0.2014
2.014
50
0.14098
7.049
100
0.120935
12.0935
500
0.090668
45.334
1000
0.07657
76.57
2500
0.072542
181.355
5000
0.068504
342.52
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | SkyCap® SR |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 1000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.150" (3.81mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |