
KYOCERA AVX
Product No:
SR151C222KAR
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3325
0.3325
10
0.22515
2.2515
50
0.1501
7.505
100
0.127585
12.7585
500
0.090041
45.0205
1000
0.078784
78.784
2500
0.075031
187.5775
5000
0.069407
347.035
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | SkyCap® SR |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 2200 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.150" (3.81mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |