
KYOCERA AVX
Product No:
SR151C682KAR
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.26885
2.6885
50
0.1881
9.405
100
0.161215
16.1215
500
0.120897
60.4485
1000
0.102087
102.087
2500
0.09672
241.8
5000
0.091342
456.71
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | SkyCap® SR |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 6800 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.150" (3.81mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |