
KYOCERA AVX
Product No:
SR151E103MAR
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.3211
3.211
50
0.22496
11.248
100
0.19285
19.285
500
0.144647
72.3235
1000
0.122142
122.142
2500
0.11572
289.3
5000
0.109288
546.44
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | SkyCap® SR |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.150" (3.81mm) |
| Operating Temperature | 10°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | Z5U |