
KYOCERA AVX
Product No:
SR152A330KAR
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.3116
3.116
50
0.21831
10.9155
100
0.18715
18.715
500
0.140334
70.167
1000
0.118503
118.503
2500
0.112262
280.655
5000
0.10602
530.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | SkyCap® SR |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 33 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 200V |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.150" (3.81mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |