
KYOCERA AVX
Product No:
SR152A4R7DAA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 4.7PF 200V C0G/NP0 RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5225
0.5225
10
0.3705
3.705
50
0.28044
14.022
100
0.24434
24.434
500
0.180956
90.478
1000
0.153814
153.814
2500
0.14477
361.925
5000
0.135717
678.585
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | SkyCap® SR |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.5pF |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 4.7 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 200V |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.150" (3.81mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |