
KYOCERA AVX
Product No:
SR202C103KAR
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.779
0.779
10
0.5719
5.719
50
0.45733
22.8665
100
0.39197
39.197
500
0.310289
155.1445
1000
0.261288
261.288
2500
0.244958
612.395
5000
0.228627
1143.135
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | SkyCap® SR |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 200V |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.200" (5.08mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |