
KYOCERA AVX
Product No:
SR205C104MAR
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2945
0.2945
10
0.2014
2.014
50
0.13433
6.7165
100
0.11419
11.419
500
0.080598
40.299
1000
0.070528
70.528
2500
0.067165
167.9125
5000
0.06213
310.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | SkyCap® SR |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.200" (5.08mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |