SUD35N10-26P-GE3
Vishay Siliconix
Product No:
SUD35N10-26P-GE3
Manufacturer:
Vishay Siliconix
Package:
TO-252AA
Batch:
Datasheet:
Description:
MOSFET N-CH 100V 35A TO252
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 47
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Siliconix
Series TrenchFET®
Package Tape & Reel (TR)
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±20V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4.4V @ 250µA
Base Product Number SUD35
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 26mOhm @ 12A, 10V
Power Dissipation (Max) 8.3W (Ta), 83W (Tc)
Supplier Device Package TO-252AA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 47 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2000 pF @ 12 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 7V, 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 35A (Tc)