SUD45P03-10-E3
Vishay Siliconix
Product No:
SUD45P03-10-E3
Manufacturer:
Vishay Siliconix
Package:
TO-252AA
Batch:
Datasheet:
Description:
MOSFET P-CH 30V TO252
User Guide
Mfr Vishay Siliconix
Series TrenchFET®
Package Tape & Reel (TR)
FET Type P-Channel
Vgs (Max) ±20V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Base Product Number SUD45
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 10mOhm @ 15A, 10V
Power Dissipation (Max) 4W (Ta), 70W (Tc)
Supplier Device Package TO-252AA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 150 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6000 pF @ 25 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 15A (Ta)