SV600K23B
Stackpole Electronics Inc
Product No:
SV600K23B
Description:
MOV, 600V (Vrms), 10%, 23mm
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Energy -
Series SV
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 20mm
Product Status Active
Maximum AC Volts 600 V
Number of Circuits 1
Base Product Number SV600
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)