Home / Varistors, MOVs / SVMH3216KA151PT301
SVMH3216KA151PT301
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SVMH3216KA151PT301
Description:
VARISTOR 264V 300A 1206
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.9J
Series SVMH
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 300 A
Maximum AC Volts 150 V
Maximum DC Volts 200 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 264 V
Varistor Voltage (Min) 216 V
Varistor Voltage (Typ) 240 V