Home / Varistors, MOVs / SVMH3225KA171PT401
SVMH3225KA171PT401
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SVMH3225KA171PT401
Description:
VARISTOR 297V 400A 1210
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 2J
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 400 A
Maximum AC Volts 175 V
Maximum DC Volts 225 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 297 V
Varistor Voltage (Min) 243 V
Varistor Voltage (Typ) 270 V