Home / Varistors, MOVs / SVMH3225KA321PT151
SVMH3225KA321PT151
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SVMH3225KA321PT151
Description:
VARISTOR 561V 150A 1210
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 2J
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 150 A
Maximum AC Volts 320 V
Maximum DC Volts 410 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 561 V
Varistor Voltage (Min) 459 V
Varistor Voltage (Typ) 510 V