Home / Varistors, MOVs / SVMH4532KA251PT401
SVMH4532KA251PT401
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SVMH4532KA251PT401
Description:
VARISTOR 429V 400A 1812
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 6.4J
Series SVMH
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 400 A
Maximum AC Volts 250 V
Maximum DC Volts 320 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 429 V
Varistor Voltage (Min) 351 V
Varistor Voltage (Typ) 390 V