Home / Crystals / SXT22416BB48-37.400M
SXT22416BB48-37.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22416BB48-37.400M
Description:
CRYSTAL 37.400MHZ 16PF SMD
Payment:
In Stock : 1500
Package Bulk
Ratings -
Frequency 37.4 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 16pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms