Home / Crystals / SXT22417DA27-16.000M
SXT22417DA27-16.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22417DA27-16.000M
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 17 PF SMD
Payment:
In Stock : 14812
Package Bulk
Frequency 16 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 17pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms