Home / Crystals / SXT22418BA48-24.000M
SXT22418BA48-24.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22418BA48-24.000M
Description:
CRYSTAL 24.000MHZ 18 PF SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 7780
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type MHz Crystal
Series SXT224
Package Bulk
Frequency 24 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms