Home / Crystals / SXT22419BB07-13.560M
SXT22419BB07-13.560M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22419BB07-13.560M
Description:
CRYSTAL 13.560MHZ 19PF SMD
User Guide
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type MHz Crystal
Series SXT224
Package Bulk
Ratings -
Frequency 13.56 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 19pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms