Home / Crystals / SXT22419DB17-19.200M
SXT22419DB17-19.200M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22419DB17-19.200M
Description:
CRYSTAL 19.200MHZ 19PF SMD
Package Bulk
Ratings -
Frequency 19.2 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 19pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms