Home / Crystals / SXT22420BA16-16.384M
SXT22420BA16-16.384M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22420BA16-16.384M
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 20PF SMD
Payment:
In Stock : 3000
Package Bulk
Ratings -
Frequency 16.384 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms