Home / Crystals / SXT22420CC38-37.400M
SXT22420CC38-37.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22420CC38-37.400M
Description:
CRYSTAL 37.400MHZ 20PF SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Frequency 37.4 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms