
onsemi
Product No:
SZBZX84C15LT3G
Manufacturer:
Package:
SOT-23-3 (TO-236)
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 15V 250MW SOT23-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1615
0.1615
10
0.15105
1.5105
100
0.082365
8.2365
500
0.050654
25.327
1000
0.034542
34.542
2000
0.029364
58.728
5000
0.026486
132.43
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 250 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | SZBZX84 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 20 Ohms |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 15 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 nA @ 10.5 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |