
onsemi
Product No:
SZBZX84C22LT3G
Manufacturer:
Package:
SOT-23-3 (TO-236)
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 22V 225MW SOT23-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1615
0.1615
10
0.15105
1.5105
100
0.082365
8.2365
500
0.050654
25.327
1000
0.034542
34.542
2000
0.029364
58.728
5000
0.026486
132.43
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q101, SZBZX84CxxxLT1G |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±6% |
| Power - Max | 225 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | SZBZX84 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 55 Ohms |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 22 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 nA @ 15.4 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |