
onsemi
Product No:
SZESD7481MUT5G
Manufacturer:
Package:
2-X3DFN (0.6x0.3) (0201)
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 12VC 2X3DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.3838
3.838
100
0.28633
28.633
500
0.224979
112.4895
1000
0.17384
173.84
2000
0.158508
317.016
5000
0.148276
741.38
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Type | Zener |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Automotive, RF Antenna |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | - |
| Base Product Number | SZESD7481 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | 0.25pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | 2-X3DFN (0.6x0.3) (0201) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V (Typ) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 12V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.3V (Max) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 3A (8/20µs) |