
onsemi
Product No:
SZESDM3551MXT5G
Manufacturer:
Package:
2-X3DFN (0.6x0.3) (0201)
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 5.5VWM 7.5VC 2X3DFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
10000
0.049476
494.76
30000
0.04656
1396.8
50000
0.043652
2182.6
100000
0.038703
3870.3
250000
0.037829
9457.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Type | Zener |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | USB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | - |
| Base Product Number | SZESDM3551 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | 21pF @ 1MHz (Max) |
| Supplier Device Package | 2-X3DFN (0.6x0.3) (0201) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 5.6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 7.5V (Typ) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5.5V (Max) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 16A |