SZMM3Z13VST1G
onsemi
Product No:
SZMM3Z13VST1G
Manufacturer:
onsemi
Package:
SOD-323
Batch:
Datasheet:
Description:
DIODE ZENER 13V 300MW SOD323
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2270
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr onsemi
Series Automotive, AEC-Q101
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance -
Power - Max 300 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-76, SOD-323
Product Status Active
Base Product Number SZMM3
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA