SZMM3Z47VT1G
onsemi
Product No:
SZMM3Z47VT1G
Description:
DIODE ZENER 47V 300MW SOD323
Payment:
In Stock : 31269
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±6%
Power - Max 300 mW
Base Product Number SZMM3
Impedance (Max) (Zzt) 170 Ohms
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 18.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA