SZMM3Z5V1ST1G
onsemi
Product No:
SZMM3Z5V1ST1G
Description:
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOD323
Payment:
In Stock : 58888
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Power - Max 300 mW
Base Product Number SZMM3
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Supplier Device Package SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA